TYT CHALLENGER MATEMATİK SORU BANKASI | YÜKSEK DERECE HEDEFLEYENLER İÇİN…

Challenger Matematik Soru Bankasını, yüksek dereceyi hedefleyen öğrenciler için hazırladık. Bu bakımdan soruların çoğu ÖSYM ayarında olmakla birlikte ÖSYM’nin zorluk derecesini aşan “kafa yakan” bir miktar soru da içermektedir. Çünkü Challenger Matematik, TYT’de çıkabilecek zor ve çok zor sorulara meydan okumayı öğretmek istiyor.

TYT CHALLENGER MATEMATİK SORU BANKASI KİTAP İÇERİĞİ

ÖSYM’nin yeni tarzında matematik sorusu yazmak epeyce zorlu bir iştir, bu nedenle Türkiye’nin dört bir tarafında yeni tarz soruların ustalarını araştırdık. Hem özel ders uzmanı hem de yeni tarz soruların üstatlarından olan 9 yazarla çalışma kararı aldık. Böylece sende doping etkisi yapacak, yüksek derece yapmanda sana destek olacak TYT Challenger Matematik kitabı çıktı. Geometri de dâhil güncel olan soruların hepsine yer verilen Challenger Matematik Soru Bankası’ndaki 909 soru ile zor ve çok zor sorulara meydan okuyabileceksin.

SORU TARZLARINA YÖNELİK SORU BANKASI

TYT Challenger Matematik Soru Bankası her biri birbirinden özel ve güzel 6 bölümden oluşuyor. Kitapta sorular konu konu ilerlemiyor çünkü ÖSYM’de sorular artık tek bir konudan gelmiyor. Sınavda karşına çıkacak olan sorular birbiriyle bağlantılı birkaç soruyu içerecek. Biz de kitabımızı soru tarzlarına ayırarak hazırladık. ÖSYM’de karşına gelebilecek soruları gruplandırarak bu gruplar içerisinde müfredatta olan tüm konuları kullanarak sınav müfredatının tamamını kapsayacak şekilde kaleme aldık.

KAFADENGİ TV ÜZERİNDEN DERS DİNLEME

Kitabımızdaki tüm soruları YouTube Kafadengi TV kanalımızda canlı yayında çözdük. Her sorumuz için sayfadaki karekodu KafaDengi Video Çözüm mobil uygulamasını ile okutarak bulabileceksin. Video çözümlerini standart çöz-geç mantığıyla değil, her bir soru tarzını detaylı anlatarak özel ders formatında hazırladık. Ayrıca akıllı tahta ve bilgisayar ortamlarında kullanılmak üzere dijital versiyonlarını da akillitahta.kafadengiyayinlari.com adresine üye olup ücretsiz indirebilirsin.

TYT Challenger Soru Bankası bölüm isimlerini aşağıda görebilirsin,

BÖLÜM 1: Akıl Yürütme v e Eleştirel Düşünme Soruları
BÖLÜM 2: Grafik v e Tablo Yorumlama Soruları
BÖLÜM 3: Tahmin Etme v e Zihinsel Becerinin Sınanması Soruları
BÖLÜM 4: İşlem Yeteneği, Ölçme v e Geliştirme Soruları
BÖLÜM 5: Özel Tanımlanmış Sorular
BÖLÜM 6: Current (Güncel) Geometri Soruları

IRM Digital Web Çözümleri