7. Sınıf Matematik Kafası Soru Bankası | Temelden Yeni Nesle Tam Kafana Göre…

Süper Öğreten Sistem | Tüm Konular Video Anlatımlı | Tüm Sorular Video Çözümlü

“Temelden Yeni Nesle 7. Sınıf Matematik Kafası Soru Bankası” ile amacımız isminden de anlaşılacağı gibi önce sağlam temelleri atmak ve üzerine adım adım ekleme yaparak öğrencileri yeni nesil soruları çözebilir duruma getirmek. İşte bu nedenle “Süper Öğreten Sistemi” geliştirdik.

Süper Öğreten Sistem Nedir?

Öğrencilerin tüm konulara hâkim olması ve LGS’de karşısına çıkacak tüm soruları kolaylıkla yanıtlayabilmesine yönelik bir sistemdir. Bu nedenle bu sistemde video konu anlatımları, video soru çözümleri ve oldukça geliştirilmiş siber öğrenci koçu yer almaktadır.

7. SINIF TEMELDEN YENİ NESLE MATEMATİK KAFASI SORU BANKASI’NDA TESTLER NASIL KURGULANDI?

1- Öğreten Testler

Mikro konulardan oluşan, temel ve orta düzey sorulara yer verdiğimiz, konuyu
öğrendikten hemen sonra uygulanabilecek ve konuyu pekiştirecek olan testler, LGS’de çıkacak matematik sorularının temelini bu testlerle atacağız.

2- Geliştiren Testler

Öğreten testten yeni nesil sorulara geçişi sağlayacak, öğreten testlere
göre biraz daha fazla yeni nesil sorulara yer verilen testler, artık LGS’ye bir adım daha yaklaştık!

3 Empatik Testler

Liselere Giriş Sınavı’nda çıkmış ya da yayınlanmış örnek soruların konusunu, tarzını bilgi ya da yorum
basamağını, soru köklerinin olumlu-olumsuz oluşunu, çıkmış sorunun uzunluğunu kısalığını, zorluk-kolaylık derecesini, seçeneklerin uzunluğunu kısalığını vs. hesaba katarak yazılan tamamı yeni nesil sorulardan oluşan testler

4- Sınav Kafası

Sarmal bir şekilde işlenen her ünitenin eklendiği, ünitelerin sonunda yer alan sınavla öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına ilişkin sınavın provalarıdır. Tamamı yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Soru sayısı sınavda olduğu gibi 20’dir.

Kazanım Detaylı Cevap Anahtarı

7. Sınıf  Matematik Soru Bankası’nda Sınav Kafası bölümlerinin cevap anahtarları “kazanım detaylı” oluşturulmuştur. Ayrıca soruların zorluk derecelerinin sorunun yanında verilmesi soruya karşı ön yargı oluşturacağı için cevap anahtarı kısmında verilmiştir.

Buradaki amaç, soruyu yanlış çözmenin ya da çözememenin sadece zorluk derecesine bağlı olmadığını göstermektir. Bu, dikkatsizlik ya da bilgi eksikliği gibi farklı nedenlerden de kaynaklanabilir. Öğrencinin bunu tespit edebilmesi için cevap anahtarının başlangıcında sınav koçu yer almaktadır.

Daha ayrıntılı bir koçluk için “Siber Öğrenci Koçu” uygulaması da kullanılabilir. Alanında çok başarılı ve iddialı Kafa Dengi bir kadronun hazırlamış olduğu bu kitap ile eğitim yolculuğunda sizlerin yanınızdayız. Bu kitabı büyük bir heyecanla sizlere sunuyoruz. Aynı heyecanla ve hakkıyla çalışan öğrenciler “Yeni nesil soru çözemiyorum.” ifadesini rafa kaldıracaklar.

Başarı dileklerimizle…

46 tane mikro konu ve mikro video konu anlatımdan oluşan 7. Sınıf Temelden Yeni Nesle Matematik Kafası ‘ndaki ana konu başlıkları aşağıdaki gibidir.

7. Sınıf  Matematik Soru Bankası

1. ÜNİTE
Tam Sayılarla İşlemler
2. ÜNİTE
Rasyonel Sayılar – Rasyonel Sayılarla İşlemler
3. ÜNİTE
Cebirsel İfadeler – Eşitlik ve Denklem
4.ÜNİTE
Oran Orantı – Yüzdeler
5. ÜNİTE
Doğrular ve Açılar – Çokgenler – Çember ve Daire
6. ÜNİTE
Veri Analizi – Cisimlerin Farklı Yönlerden Görünümü

9. Sınıf Kitapları

IRM Digital Web Çözümleri