YKS PARAGRAFOLOJİ | ANLAYARAK HIZLI OKUMA TAKTİKLERİ

Paragraf konusu, kitap okumayı sevme, okuduğunu anlama, anladıklarını özümseme işidir. Paragraf konusunu en kısa zamanda size yaptırmayı amaçlayarak soruları hazırladık.

“Okuduğumu anlıyorum, paragrafı da severek okuyorum ama yavaş okuduğum için zamana karşı yarışta geriye düşme korkusu yaşıyorum” diyenlere kitabımızın başında Anlayarak Hızlı Okuma Tekniklerini veriyoruz. Hızlı okuma uzmanı Şebnem Bıçak hoca tarafından hazırlanan bu bölümle ilgili eğitim videolarını KafaDengi TV’den de izleyebilirsin.

ÖSYM TARZI SORULAR VE DENEMELER

YKS Paragrafoloji Soru Bankası’nda konu başında özel taktiklerle ÖSYM’nin şah hamlesine karşı mat hamlesiyle nasıl karşılık verileceğini öğretiyoruz. Soru çözümünde İpucu Bilgiler, Can Simidi yaklaşımlar ve Püf Noktası yorumlar ile sonuca kısa yoldan ulaşmanı hedefledik. Soru bankasının son bölümüne ise ÖSYM standartlarında ve paragraf soru dağılımını dikkate alarak denemeler hazırladık.

KAFADENGİ TV & KAFADENGİ VİDEO ÇÖZÜM UYGULAMASI

Soru Bankasının yanı sıra KafaDengi TV’de size konusunun ana başlıklarının anlatımı ve örnek soru çözümlerinin nasıl olması gerektiğinin dersini de veriyoruz. Önce Youtube kanalımızdaki video anlatımı izleyip ardından öğrendiğin ince taktiklerle soru bankasındaki soruları çözebilirsin. Yanlış yaptığın veya boş bıraktığın soruların anlatımlı çözümlerine ise test başlarında bulunan karekodları KafaDengi Video Çözüm mobil uygulaması ile okutarak ulaşabilirsin.

SİBER KOÇ ÖĞRENCİ KOÇU

Siber Öğrenci Koçu Mobil Uygulamasını indir ve dersleri dinledikten sonra test çözerken bir yandan da Siber Koç’ta sanal optiği doldur. Siber Koç’ta doldurduğun optik ise testler ilerledikçe sana akademik check-up yapacak ve hangi konularda eksik olduğunu, hangi tarz soruları yapamadığını hatta niçin boş bırakıp niçin yanlış yaptığını sana sunacak ve çözüm reçeteleri verecek.

YKS Paragrafoloji Soru Bankası’nın bölüm isimlerini aşağıda görebilirsin,

Anlayarak Hızlı Okuma

BÖLÜM 1: Anlatım Teknikleri, Düşünceyi Geliştirme Yolları

BÖLÜM 2: Paragrafta Yapı

BÖLÜM 3: Paragrafta Ana Düşünce

BÖLÜM 4: Paragrafta Yardımcı Düşünce

BÖLÜM 5: Yeni Tarz Sorular

BÖLÜM 6: Paragraf Denemeleri

Paragraf Sorularını Çözerken Bilinmesi Gereken Kavramlar

Paragraf Sözlüğü

9. Sınıf Kitapları

IRM Digital Web Çözümleri